Ankara epilasyon eğitimi, teknolojik gelişmelerin bir katkısı olarak hayatımıza girmiştir. Pek çok farklı çeşidi bulunmakla birlikte her birinin farklı bir uygulanış şekli, kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Epilasyon uygulanılacak cilt çeşidine göre kullanılacak cihaz, uygulanılabilir cilt ve kıl tipleri değişmektedir. Bu yüzden Epilasyonun doğru kullanımı için epilasyon eğitim kursu içerisinde profesyonel eğitim verilmekte ve eğitimi alan kişilere onaylı sertifika verilmektedir. Ankara içerisinde ikamet ediyorsanız eğitimi aldıktan sonra epilasyon sertifikası alabilirsiniz.

Ankara Epilasyon Eğitim Programları

Bu programlar kurs şeklinde yapılmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu olarak ilk gruba eğitim verilmektedir. Bu sayede hem eğitim alacak kişi sayısı arttırılmış olup hem de hafta içi meşgul kişilerin de sertifika alabilmesi sağlanmıştır. Epilasyon eğitim kursu eğitimleri deneyimli, sertifikalı ve profesyonel güzellik uzmanları tarafından verilmektedir.

Epilasyon Eğitimi

Epilasyon Eğitiminde Öğretilenler

İlk olarak kursiyere kıl tipleri öğretilmektedir. Kalın seyrek, uzun ince gibi pek çok kıl tipi bulunmaktadır. Bunun dışında kıl kökü analizlerinin nasıl yapılacağı da öğretilenler arasındadır. Bu en önemli aşamadır kişinin kıl kökü ve kıl tipi doğru teşhis edilmediği takdirde yapılacak epilasyon türü, kullanılacak başlık ve atış şiddeti kişiye zarar verip işe yaramayabilmektedir. 

Eğitimde bunun dışında epilasyon türleri, bu türlere göre kullanılacak başlıklar, yaklaşık kaç seans süreceği, atış yapma şekli, atış yapma sıklığı gibi önemli bilgiler verilmektedir. Tamamen uzman kişiler tarafından uygulamalı olarak eğitimi verilmektedir. Kursiyerlerin de kurs sonunda öğrenip öğrenmediğini ölçmek için denemeler yapılmaktadır. Kursa göre soru-cevap gibi uygulamalar da bulunmaktadır. Öğretilen tüm bilgiler büyük oranda uygulamalı olarak öğretilmekte az bir kısmı da sözel olarak anlatılmaktadır. 

Epilasyon Eğitim Programları Faydası

Epilasyon hakkında eğitim ve sertifika almak pek çok konuda kişiye kazanç sağlamaktadır. Herhangi bir güzellik merkezinde bu sertifikayı kullanarak iş bulabilirsiniz. Bunun dışında bir güzellik merkezi açmayı düşünüyorsanız bu sertifikayı kullanarak açabilir bünyenizde uzmanlar ve stajyerler çalıştırabilirsiniz. Bir kazanç kapısı olmasının yanında günlük hayatta da bir epilasyon aleti kullanmak için alınabilir. Kişi kendine ya da tanıdıklarına epilasyon yapmak istiyorsa bu durumda epilasyon eğitim kursu programlarına katılıp cihazı kullanmayı öğrenebilir.

Bu gibi faydaların yanı sıra Epilasyon cihazı kullanım sertifikası alan kişi uzmanlaştığı bu alanda başka kişilere de ders verebilme yetkisi elde etmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?