Refleksoloji diğer adı ile masaj, kişinin vücudunu dinlendirmesi ve hareket rahatlığına kavuşması için önemlidir. Kişi masaj yaptırdığında kasları da dahil kemikler ve dokular rahatlayıp gevşemekte, kan akışı düzene girmektedir. Masaj, çok sağlıklı ve rutin haline getirilmesi gereken bir uygulamadır. Ancak masaj yaptırırken bazı konularda dikkatli olunmalıdır. Masajı yapan kişi bu konuda uzman olmalıdır aksi takdirde yapılan masaj fayda sağlamaktan çok zarar verebilmektedir. Uzman birinin yapmadığı masaj, vücutta kalıcı hasar dahi bırakabilmektedir. 

Kemik ve kas sağlığı adına kişiler genellikle sertifikalı uzman masörler tercih etmektedir. Masaj eğitimi alıp sertifika almak isteyen kişiler Ankara içerisinde bulunan kurslara başvurabilmektedir. 

Refleksoloji Eğitim Programları

Refloksoloji eğitimi için belirli programlar bulunmaktadır. Bu programlar içerisinde masajın nasıl yapılacağı, hangi bölgeye ve hangi ağrıya ne tür hareketler ve yağlar uygulanabileceği her şey öğretilmektedir. Masörlük görünenin aksine oldukça detaylı bir daldır. Kullanılan yağ çeşidinden yapılan ufak bir harekete kadar her şey büyük önem teşkil etmektedir. Masaj Eğitimi programlarında herhangi bir sorun yaşanmaması adına her türlü eğitim en ince ayrıntısına kadar verilmektedir. 

Eğitim programları hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dileyen hafta içi dileyen hafta sonu katılabildiği gibi her iki programda da alınacak ders saati aynıdır. Derslerin büyük bir kısmı uygulamalı olarak öğretilmekte bir kısmı da sözel olarak teorik anlatılmaktadır. Uygulama için cansız mankenler ya da isteyen bir gönüllü kullanılmaktadır. Bu şekilde kursiyerin daha iyi anlaması amaçlanmıştır.

Eğitim programlarının sonucunda kişi bitirme sınavını geçebilirse M.E.B onaylı Masaj Eğitim Sertifikası almaktadır. M.E.B onaylı sertifikalar her kurumda ve kuruluşlarda kabul edilmektedir. Alınan en üt seviye kurs belgesi olan M.E.B onaylı bu belgeler ile dileyen kişiler iş yeri dahi açabilmektedir. 

Refleksoloji Eğitimi Almanın Avantajları

Masaj eğitimi Programının sonunda alınan sertifika ile pek çok güzellik merkezi, spor salonu, hamam, otel, spa salonunda iş bulunabilmektedir. Masörlüğün yayılması ve devam etmesi için verilen bu eğitimler kişilere meslek kazandırmak için oldukça önemli bir uygulamadır. Eğitimin sonucunda dileyen kişiler işçi olarak kurum ve kuruluşlara girebileceği gibi kendi işini de belirli yerlere başvurarak kurabilmektedir. Sadece iş edinmek amaçlı değil isteyen kişiler bu kurslara refleksiyon eğitimi alıp masaj hakkında bilgili olmak için de katılabilmektedir. Bu şekilde dileyen kişilere deneyimli bir şekilde masaj yapılabilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?