Epilasyon belgesi, güzellik merkezlerinin epilasyon bölümlerinde çalışmak ve aynı zamanda yeni bir iş fırsatını sağlamaktadır. Ozon Akademi ailesi olarak estetisyenlik kurslarımızla hafta içi ve hafta sonu olarak iki farklı grupta hizmet vermekteyiz. Kişiye özel hazırladığımız eğitim programlarımızla kapsamlı bir şekilde kursiyerlerimize bilgi aktarımı sağlamaktayız.

Epilasyon belgesi nasıl alınır sorusunda öncelikle iyi ve kaliteli hizmet veren bir kurs merkezi araştırması yapmak ve doğru tercih yapmak önem arz eden bir durumdur. Donanımlı bir kurs merkezi tercih ederek verimli bir epilasyon eğitimi sonunda epilasyon belgesi alabilirsiniz. %70 uygulamalı ve %30 teorik eğitim içeriğimiz ile Ozon Akademi olarak kursiyerlerimize kaliteli hizmet ve kaliteli bilgi aktarımı ile yeni iş fırsatları edinebilmeleri için destek sağlamaktayız.

Lazer Epilasyon Kursu Kaç Ay Sürer?

Lazer epilasyon kursları teorik ve uygulamalı eğitimleri kapsamaktadır. Ozon Akademi ailesi olarak kişiye özel eğitim programları oluşturarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Belirttiğimiz gibi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farkı grupta kurslarımızı ayırmaktayız. Bu durumda “Epilasyon Depilasyon Eğitimi” kapsamında %70 uygulamalı eğitim ve %30 teorik eğitim ile kursiyerlerimize bilgi aktarımı gerçekleştirmekteyiz.

Kişiye özel planlanan eğitim programları ile lazer epilasyon kursu zamanı belirlenebilmektedir. Burada önemli olan kursiyerlerin kaliteli hizmet anlayışını temel ilke edinmiş bir kurstan ve uzman eğitmenlerden eğitim almasıdır. Lazer epilasyon gibi son derece önemli olan bir işlemde doğru bilgi aktarımı ve aynı zamanda doğru uygulama oldukça önemlidir. Yanıklar oluşmaması ve insan hayatını tehdit edecek unsurlardan kaçınmak için eğitim aşamasında uzman bir eğitmenden doğru bilgilerle eğitim alınmalıdır.

Önemli ve hassasiyet gerektiren bir iş olan lazer epilasyon konusu son dönemde özellikle güzellik merkezlerinde yoğun talep gören bir işlemdir. Birçok yaş grubundan insanın tercih ettiği lazer epilasyon uygulaması için eğitim almak ve uygulamada titizlikle davranmak son derece önem arz eden bir konudur. Epilasyon belgesi nasıl alınır başlıklı hazırladığımız yazımızı okumak için devam edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Eğitim İçeriği Nelerdir?

Lazer epilasyon eğitimi, bu alanda ilerleme sağlamak ve kendini geliştirmek isteyen bireyler tarafından yoğun bir şekilde talep görmektedir. Ozon Akademi eğitim içeriğinde lazer epilasyon işlemi ile ilgili teorik bilgileri ve uygulama eğitim kısmındaki gerekli bilgileri kursiyerlere ilgili eğitim uzmanlarımız tarafından aktarmaktayız. Kaliteli hizmet anlayışımız ve kursiyerlerimizin memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ile içerisinde bulunduğumuz sektörde varlığımızı sürdürürken çalışmalarımızla ilerleme kaydetmekteyiz. Epilasyon belgesi nasıl alınır başlıklı hazırladığımız yazımızı okumak için lütfen devam edin!

Lazer epilasyon eğitimi ile lazer işlemleri yapılırken kıl yapısına uygun olacak şekilde uygulama yapmak için gerekenler ve lazer epilasyon işlemleri nasıl doğru bir şekilde uygulanarak sonuç alınmalı gibi konular ön planda olarak aktarılmaktadır. Genellikle lazer epilasyon kurslarındaki eğitim içeriğini belirtmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Lazer Epilasyon
 • Depilasyon
 • Lazer Teknolojisi hakkında bilgilendirme
 • Lazer cihazları ile ilgili bilgilendirme
 • Kıl yapısına uygun lazer epilasyon yapımı
 • Diksiyon
 • İlk yardım
 • Müşteri iletişimi
 • Merkez açma konusu ve yasal durum ile ilgili bilgilendirme
 • Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır
 • Lazer epilasyon uygulamaları hakkında bilgilendirme
 • İşletme ve salon yönetimi
 • Hijyen
 • Kişisel temizlik ve hijyen
 • Cilt analizi ve lazer cihazı tercihleri

Epilasyon Depilasyon Kursu Kaç Saat Sürer?    

Epilasyon depilasyon kursu saatleri belirttiğimiz gibi kişiye özel programlarla belirlenirken ülkemizde MEB onaylı eğitimlerde yaklaşık 200 saat süren lazer epilasyon eğitimleri bulunmaktadır. Epilasyon Belgesi nasıl alınır başlıklı yazımızda “Epilasyon Depilasyon Kursu Kaç Saat Sürer?” başlıklı bölüme de değindik. Keyifli okumalar dileriz.

Epilasyon kursu ile bireyler yeni bir iş planlaması yapabilirken bu alanda eğitim alarak bilgi sahibi olabilmektedir. Aynı zamanda lazer epilasyon yapılan işletmelerde ve özellikle güzellik merkezlerinde çalışabilmektedirler. Yeni iş fırsatları için kursiyerlerimize Ozon Akademi ailesi olarak süreç boyunca destek olmaktayız. Teorik ve uygulamalı eğitimlerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirerek yapılması gereken işlemleri uygulamalı olarak da kursiyerlerimize aktarmaktayız.

Lazer epilasyon işlemleri günümüzde çok fazla talep gören ve istenmeyen tüylere kalıcı çözüm olarak bilinen bir işlem olmasıyla da tercih edilen bir uygulamadır. Çoğu zaman kadın-erkek birçok birey çeşitli yöntemlere başvurarak olumsuz sonuçlarla karşılaşmaları sonucu lazer epilasyonu tercih etmektedir. Kıl yapısını bilerek doğru lazer epilasyon uygulaması yapmak sonuçların kalıcı olması açısından son derece önemli bir konudur. Eğitim programımızda kursiyerlerimize lazer epilasyon nasıl uygulanmalı ve nasıl doğru sonuçlar elde edilir gibi konularla ilgili bilgi aktarımı yapmaktayız. Kalıcı ve pürüzsüz sonuçlar veren lazer epilasyon depilasyon eğitimini almak ve uygulamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?