Makyaj eğitimi almak istiyorsunuz ve aklınızdaki tek soru makyaj eğitimi nasıl alınır? olduğunu biliyoruz. Makyaj konusunda eğitim almak isteyenlere tüm makyaj sırlarını ve tekniklerini öğrenme fırsatı sunuyoruz. Makyaj, temel makyaj, kaş ve kirpik şekillendirme gibi konularda eğitimler veriyoruz. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belirlemiş olduğu tarihte sınava girerek sertifika almaya hak kazanıyor.

Makyaj eğitimi alarak Mesleki Yeterlilik Kurumu sertifikası almaya hak kazanan öğrenciler iş hayatında güzellik salonları, estetik merkezleri, kuaför salonlarında, makyaj stüdyolarında, TV stüdyolarında, kozmetik satış mağazaları ve serbest(freelancer) olarak çalışma imkanları bulunmaktadır.

Kapsamlı ve Yenilikçi Makyaj Eğitimi

Makyaj yapmak ve bu konuda profesyonel eğitim almak isteyenler için çok geniş bir konu olan makyajın her detayını ve tekniğini aktardığımız günümüz makyaj trendlerine uygun makyaj eğitimi sunuyoruz. Doğal ve güzel görünmenizi sağlayacak makyaj, özel gün makyajı, TV makyaj, porselen makyaj, gece makyajı gibi farklı makyaj trendlerini kapsayan bir eğitimdir. Makyaj uygulamak için gerekli teknikleri takip edebilmeniz için pratik ve teorik bilgiler edinebileceğiniz bir eğitimdir. Doğru makyajın her teni nasıl daha güzel, genç ve sağlıklı göstermesi gerektiğini öğreneceksiniz. Makyaj eğitimi için gerekli olan bütün fırçalar ve makyaj malzemeleri OzonxAkademi tarafından karşılanarak derslerde uygulamalı olarak doğru şekilde kullanımı öğretilmektedir. Bu teknikleri evde kendinize uygulayarak , canlı mankenlere uygulayarak eğitiminizi kolaylıkla öğrenmiş olursunuz.

Bu eğitimi aldıktan sonra;

 • Doğru makyaj teknikleri,
 • Doğru ürünü seçin,
 • Ürünün asıl amacı ve doğru kullanımı,
 • Farklı yüz şekilleri,
 • Farklı göz şekillerini ve doğru uygulamayı öğreneceksiniz.

OzonxAkademi olarak makyaj eğitimimizi şu şekilde farklılaştırıyoruz. Güncel bilgileri kullanarak hazırladığımız içerikler sayesinde alanda yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz. Kurs içeriğini profesyonel eğitmenlerimiz ile birlikte hazırlıyoruz. Canlı modeller üzerinde uygulamalı dersler ile makyaj eğitimi sertifikası almanıza yardımcı oluyoruz.

Makyaj Eğitimi ve Sertifikalarının Faydaları

Makyaj eğitimi ücretini öğrenmek için web sitemizdeki 0532 286 8963 numaralı telefonu arayarak bizlerle iletişime geçiniz. Makyaj eğitimi almak istediğinizi söyleyerek bize başvurduğunuzda eğitimden sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavına gireceksiniz. Bu sınavda başarılı olursanız MYK onaylı bir sertifika alacaksınız. Bu sertifika kapsamında makyaj ve makyaj eğitimlerinde yeni iş fırsatları yaratabilirsiniz.

Kendi kendini yetiştirmiş makyaj sanatçılarının birçok iş seçeneği vardır.Özgeçmişinize makyaj eğitimi sertifikanızı ekleyerek farklı sektörlerde makyajla ilgili işler de bulabilirsiniz. OzonxAkademi ailesi olarak geniş ve kalifiye kadromuz ile iyileştirici kurslarımızı, ilgi çekici kurslarımızı, bilgili ve donanımlı olarak tamamlayarak mesleki yeterliliklerinizi kazanabilirsiniz.

En İyi Makyaj Eğitim Kurumu

Makyaj Kursu Ankara

Uzmanlık alanında büyük bir istihdam açığı olması ve uzmanlara olan sürekli talep, güzellik sektörünü kariyer açısından çekici kılan faktörlerdir. Bu nedenle kariyerlerine yön vermek isteyenler, hayatında yeni bir sayfa açmak isteyenler ve bu alana ilgi duyan ve daha fazlasını yapmak isteyenler çeşitli kurum ve şirketlerde çalışma imkanı bulmaktadır. Makyaj eğitim kursu alarak sertifika kazanın.

Günümüzde makyaj eğitimi veren birçok kurs bulunmaktadır. Peki hangi makyaj okulu tercih edilmeli? Güzellik akademisi seçerken Mesleki yeterlilik Kurumu onaylı sertifikalar, uygulamaya yönelik eğitimler, profesyonel makyaj sanatçıları, hijyen ve eğitim sonrası iş desteği gibi unsurların göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Son dönemin en popüler güzellik akademilerinden biri olan Ozonxakademi, makyaj okulu ararken öne çıkıyor. Makyaj eğitimlerine katılarak MYK onaylı sertifika kazanabilir ve eğitim sonrasında ürün bulunurluğu, oryantasyon, kariyer gelişimi gibi konularda uzman desteği almaya devam edebilirsiniz.

Makyaj Eğitimi Ne Kadar Sürer ve Kimler Yararlanabilir?

19 yaşını tamamlamış, en az ilköğretimi mezunu, meraklı ve kariyer yapmak isteyen herkes makyaj eğitimi programı ile kariyer yapabilir. Makyaj eğitimi detaylı bir süreç olduğu için diğer eğitimlere bakarak biraz daha uzun sürmektedir. Eğitimlerde görmüş olduğunuz uygulamalı ve teorik dersleri sınavda da yapmanız gerekmektedir yoksa sertifika alamazsınız. Makyaj eğitimi nasıl alınır? hakkında aklınıza takılan bilgiler için bizimle iletişime geçmek ve ayrıntılı olarak görüşmek en iyisidir.

Makyaj eğitimi nasıl alınır? Makyaj eğitimi içeriği nedir? vb. aklınıza takılan her türlü soru ve kayıt için tek yapmanız gereken 0532 286 8963 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmek veya web sitemizi ziyaret etmek.

Makyaj Kurslarında Neler Yapılır, almak isteyen herkesin aklındaki tek soru “Makyaj kurslarında neler yapılır?” olmaktadır. Makyaj uzmanları çok çeşitli kariyerlerde çalışır. Birçok farklı alanlarda bağlantıları olan makyözler ve makyörler, eğitim sonrasında belge sayesinde güzellik salonlarında ve makyaj kozmetiği alanında hizmet veren firmalarda, özellikle makyaj stüdyoları ve kuaförlerde çalışma imkânı bulmaktadır. Buna ek olarak, makyaj profesyonellerinin makyaj antrenörü olarak veya film, televizyon çalışması için fırsatlar vardır. Makyaj profesyonellerinin çok geniş bir çalışma alanına sahip olduğu ve eğitim aldıktan sonra hepsinin iyi bir kariyere sahip olduğu görülmektedir. Peki makyaj sanatçısı olmak istiyorsanız ilk adımınız ne olmalı? Kendiniz veya çevreniz için makyajla ilgili bazı uygulamalar yapıyor olsanız bile makyaj kesinlikle eğitim gerektiren bir alandır.

Makyöz olmak için ne öğrenmeniz gerekiyor?

Makyaj, yaratıcılığınızı harika sonuçlarla birleştirebileceğiniz bazı temel teknikleri içeren bir alandır. Makyaj uzmanı olmak istiyorsanız, ışık, günün saati ve en önemlisi farklı cilt tipleri için farklı makyaj stratejilerini nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Bu anlamda profesyonel makyaj yapabilmek için aşağıdaki başlıklara ve makyaj kurslarında neler yapılır gibi önemli konulara bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gelin beraber başlıkları inceleyelim.

 • Yüz anatomisi
 • Makyaj ürünleri ve makyaj malzemelerinin içeriği
 • Renk bilgisi
 • Cildinize uygun makyaj malzemeleri seçin
 • Kaş ve kirpik tasarımı hakkında bilgiler
 • Eyeliner ve dipliner ile ilgili önemli teknikler
 • Gündüz ve gece makyajı
 • Işık ve gölge kullanımı
 • Yüz şekline göre farklı aydınlatma teknikleri
 • Burun, çene ve dudak kusurlarının düzeltilmesi,
 • Ruj ipuçları

Makyaj tekniği ile ilgili yukarıda bahsettiğimiz sorular profesyonel bir makyöz tarafından bilinmesi gereken önemli şeylerden sadece birkaçıdır. Bir makyaj uzmanı olmak istiyorsanız, bundan çok daha fazlasını bilmelisiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken profesyonel bir makyaj kursu almaktır. Kurs süresince makyaj hakkında bilmeniz gereken tüm teorik ve pratik bilgiler profesyonel eğitmenler tarafından verilecektir.

Makyaj kursu ne kadar sürer?

Profesyonel makyaj detaylı bir süreç olduğu için uzun bir süreci kapsar. Süreç, alacağınız makyaj eğitimine de bağlıdır. Ne kadar çok eğitim isterseniz, o kadar çok eğitim içeriği ve kurs süresi o kadar uzun olur.

Öğrendiğiniz işlemleri sınav sürecinde gösteremezseniz sertifika alamazsınız. Bu tür fırsatlar hakkında ve makyaj kurslarında neler yapılır? gibi aklınıza takılan soruları için bizimle iletişime geçmek ve detaylı konuşmak en iyisidir.

Bu eğitimden kimler yararlanabilir?

Bu eğitimden 19 yaşından gün almış en az ilkokul düzeyinde eğitimini tamamlamış, meraklı ve işi yapmak isteyen herkes makyaj eğitimi alarak kariyer sahibi olabilir. Cinsiyet ayrımcılığı yoktur. Bugün, bu işte başarılı olan birçok erkek var çünkü işini seviyorlar. Genelde bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Bireyler hayallerindeki işi seçtikten sonra makyaj kursumuzu satın alarak ve eğitimlere katılma sonucunda almış oldukları Mesleki Yeterlilik Kurumu belgesi ile mesleklerini eline almış ve yeteneklerini meydana çıkmıştır. Kısacası bu işe ilgi duyan herkes makyaj kursu alabilmektedir.

Makyaj Eğitim süreci nasıldır?

Profesyonel olarak nasıl makyaj yapılacağını öğrenmek, makyaj kursunda neler yapılır ve temel bilgiler hakkında talimat gerektirir. Tek başına yazarak makyaj öğrenmeye çalışmak imkansızdır. Tekrarlanan kullanım sayesinde, her bir uygulamayı nasıl doğru şekilde uygulayacağınızı öğrenirsiniz. Bu bilgiyi farklı yüz tiplerine uygulayarak daha da pekiştirebilirsiniz.

Her başvuru sahibi kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi aldığından, sınıflar daha az öğrenciyle oluşturulur. Grup dersleri ile daha net ve uygulamalı ders alınmaktadır. Bu mesleği yapan kişiler, görevlerinden zaman ayırmadan makyaj kursu alabilmektedirler.96 ders saati teorik ders ve 146 ders saati uygulamalı dersler ile toplamda 242 ders saati sonucunda makyaj kursumuzu başarılı ile tamamlamış olmaktasınız.

Neden Makyaj Kursuna Katılmalısınız?

Makyaj eğitiminizin ardından birçok farklı alanda çalışabilmeniz için sihirli bir anahtarınız olacak. Kendi kendini yetiştirmiş makyaj uzmanları için birçok iş seçeneği vardır. Makyaj kursuna gittiğinizde, kursu tamamladıktan sonra alacağınız belge iş bulmanız konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. OzonxAkademi ailesi olarak kaliteli ve geniş kadromuz, eğlenceli derslerimiz ile bilgili ve donanımlı bir şekilde makyaj kursumuzu tamamlayarak Mesleki Yeterlilik Kurumu belgesi almaya hak kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey 0532 286 8963 numaralı telefondan veya web sitemizi ziyaret ederek bizime iletişime geçebilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?